Previziune a rezultatelor financiare Arrow Electronics: La ce să ne așteptăm de la rezultatele ARW din T3 2026
Rezultatele financiare ale companiei Arrow Electronics pentru al treilea trimestru din 2026 urmează să fie publicate înainte de deschiderea pieței din SUA joi, 5 noiembrie 2026. Compania va găzdui conferința telefonică la ora 8:30 ET (13:30 ora Regatului Unit), conform anunțului oficial al companiei Arrow. Analiștii estimează venituri de aproximativ 10,07 miliarde de dolari, în creștere cu circa 30% de la an la an, și un câștig pe acțiune ajustat (EPS) de aproximativ 5,06 dolari, conform datelor de consens furnizate de MarketBeat.
Această previziune a fost redactată miercuri, 4 noiembrie, cu o zi înainte de raport. Acțiunile ARW s-au închis la $208,76 pe 3 noiembrie. Acestea erau cotate la $212,61 în tranzacțiile pre-market la ora 05:14 ET pe 4 noiembrie, cu aproximativ 1,8% mai sus, conform Yahoo Finance. Principalele întrebări legate de raport sunt simple. Poate continua ciclul ascendent al segmentului Components? Și poate segmentul de enterprise computing să nu mai tragă marjele în jos?
Informațiile din acest articol sunt furnizate doar în scopuri educaționale și nu constituie sfaturi financiare. Consultați un consilier financiar înainte de a lua decizii de investiții.
Cuprins
- Rezultatele financiare Arrow Electronics pentru T3 2026: Aspectele-cheie pe scurt
- Cu ce se ocupă Arrow Electronics?
- Previziunile Arrow Electronics pentru T3 2026 în detaliu
- Ce s-a întâmplat la raportarea rezultatelor Arrow Electronics pentru T2 2026?
- Ciclu ascendent al segmentului Components: Comenzi și prețuri
- Problema ECS: Marjele și o ieșire a furnizorului
- Schimbări la nivelul conducerii Arrow Electronics
- Prețul acțiunilor ARW astăzi și performanța recentă
- Mișcare estimată a ARW și Evaluarea opțiunilor
- Analiza tehnică ARW noiembrie 2026
- Ținta de preț a acțiunilor Arrow Electronics și ratingurile analiștilor
- Companii comparabile și Efect de contagiune: ARW vs AVT
- Context macroeconomic: Politica Fed și acțiunile din sectorul cipurilor
- Scenarii privind rezultatele financiare Arrow Electronics
- Riscuri și oportunități pentru Arrow Electronics
- Cum abordează adesea traderii rezultatele financiare Arrow Electronics
- Întrebări frecvente
- Când raportează Arrow Electronics rezultatele financiare pentru T3 2026?
- Ce așteptări au analiștii de la rezultatele financiare Arrow Electronics?
- Care sunt previziunile Arrow pentru T3 2026?
- De ce au scăzut acțiunile Arrow Electronics după rezultatele din T2?
- Care este mișcarea estimată a ARW?
- Cine este CEO-ul Arrow Electronics?
- Este Arrow Electronics listată la NYSE sau Nasdaq?
CFD-urile sunt instrumente complexe și au un risc ridicat de a pierde rapid bani din cauza efectului de levier. Ar trebui să luați în considerare dacă înțelegeți modul în care funcționează CFD-urile și dacă vă puteți asuma riscul ridicat de a vă pierde banii.
Rezultatele financiare Arrow Electronics pentru T3 2026: Aspectele-cheie pe scurt
Previziunile companiei provin din comunicatul privind rezultatele din T2 2026 depus la SEC. Cifrele de consens provin de la MarketBeat și Zacks.
Sursă: Raportul Arrow pentru T2 2026 (SEC), MarketBeat, Zacks via Yahoo Finance, Yahoo Finance. Prognozele nu reprezintă un indicator fiabil al performanței viitoare.
Raportul este pe 4 sau 5 noiembrie?
Furnizorii de date au indicat date și ore diferite pentru raport. Anunțul companiei Arrow din 22 octombrie indică ziua de joi, 5 noiembrie, pentru teleconferință, conform informațiilor de pe StockTitan. Zacks anticipează publicarea înainte de deschiderea pieței. MarketBeat încă etichetează publicarea „după închiderea pieței”, ceea ce nu se potrivește cu o conferință la ora 8:30 AM. Cea mai probabilă interpretare este o publicare timpurie joi, urmată de teleconferință la 8:30 AM ET.
La ce să ne așteptăm de la rezultatele financiare Arrow Electronics
StockStory menționează că analiștii se așteaptă la o creștere a veniturilor cu 30,5% în ritm anual. MarketBeat indică aceeași cifră. Acest consens se situează peste punctul median al previziunilor de 9,90 mld. $, ceea ce implică o creștere de aproximativ 28%. Cu alte cuvinte, estimarea veniturilor de la MarketBeat se află în jumătatea superioară a intervalului propriu estimat de Arrow. Estimarea sa privind EPS de 5,06 $ se situează chiar peste limita superioară a intervalului de previziuni de 4,83 $ până la 5,03 $.
Cu ce se ocupă Arrow Electronics?
Arrow este un distribuitor global de componente electronice și produse de calcul pentru întreprinderi. Aceasta achiziționează cipuri și alte piese de la producători și le vinde către mii de clienți. De asemenea, oferă servicii pentru lanțul de aprovizionare. Compania are sediul în Centennial, Colorado. Se situează pe locul 148 în Fortune 500, conform fișei sale informative din 2026. Wikipedia o include drept o componentă a indicelui S&P 400.
Cum generează venituri Arrow Electronics?
Distribuția este o activitate cu volum ridicat și marje reduse. Arrow obține un spread între prețul pe care îl plătește furnizorilor și prețul pe care îl percepe clienților. Acest lucru face ca afacerea să fie sensibilă la ciclul cipurilor. Când timpi de livrare se prelungesc și prețurile cresc, distribuitorii tind să vândă mai mult la marje mai bune. Când clienții dețin stocuri prea mari, comenzile pot scădea rapid.
Sursă: Fișa informativă Arrow Electronics 2026. Performanța trecută nu reprezintă un indicator fiabil al rezultatelor viitoare.
Prezentarea segmentelor Global Components și Global ECS
Segmentul Global Components al Arrow Electronics vinde semiconductori și alte componente către producători. Aceasta este divizia mai mare și cu un caracter mai ciclic. Segmentul Global ECS al Arrow Electronics vinde servere și software prin intermediul resellerilor IT. ECS înregistrează o cerere mai stabilă, deși profiturile sale au fost sub presiune în 2026.
Cititorii mai puțin familiarizați cu acest subiect pot găsi util ghidul Admirals privind acțiunile ciclice. Distribuitorii precum Arrow reprezintă un exemplu clasic de afacere ciclică.
Previziunile Arrow Electronics pentru T3 2026 în detaliu
Arrow și-a prezentat previziunile Arrow Electronics pentru T3 2026 pe 6 august, în comunicatul privind rezultatele pentru T2 2026. Cifrele din anul precedent provin din comunicatul pentru T3 2025.
Sursă: Raport Arrow T2 2026 (SEC), Raport Arrow T3 2025 (SEC). Prognozele nu reprezintă un indicator fiabil al performanței viitoare.
Distribuția contează. Aproape toată creșterea preconizată provine de la Components. Perspectivele pentru ECS indică vânzări relativ constante, astfel încât divizia ECS ar putea genera mai multe întrebări în timpul teleconferinței decât sugerează ponderea sa.
Comparație a estimărilor de consens
Estimările variază între furnizorii de date, iar unele pot fi neactualizate. O depășire a estimărilor față de o sursă poate arăta ca o ratare față de alta.
Sursă: MarketBeat, Zacks via Yahoo Finance, Benzinga, Arrow (SEC). Prognozele nu reprezintă un indicator fiabil al performanței viitoare.
Zacks estimează indicatorul Earnings ESP la 0,00% și atribuie acțiunii calificativul Zacks Rank #3 (Hold). Prin urmare, modelul său nu indică o surpriză probabilă în nicio direcție.
Ce s-a întâmplat la raportarea rezultatelor Arrow Electronics pentru T2 2026?
Raportul pentru T2 din 6 august a arătat solid pe hârtie. Vânzările au crescut cu 30% în monedă constantă, după cum reiese din raportul pentru T2 2026 depus la SEC.
Sursă: Comunicat Arrow T2 2026 (SEC). Performanța trecută nu reprezintă un indicator fiabil al rezultatelor viitoare.
Directorul executiv interimar Bill Austen a declarat în comunicatul pentru T2 că "rapoartele book-to-bill rămân cu mult peste paritate". Acesta a adăugat că acest carnet de comenzi "continuă să crească atât ca volum, cât și ca durată", conform celor menționate în documentul depus la SEC.
De ce au scăzut acțiunile Arrow Electronics după rezultatele din T2?
Acțiunile au scăzut cu 8,45% în jurul publicării raportului, deși veniturile și EPS au depășit estimările, conform datelor TipRanks. Două aspecte au fost în centrul atenției după publicarea raportului. Venitul operațional al ECS a scăzut cu 12%, iar segmentul a înregistrat o cheltuială de 27 mil. $ din contracte multianuale neprofitabile. Arrow a semnalat, de asemenea, că profitul din serviciile de lanț de aprovizionare se va normaliza în T3, conform rezumatului conferinței realizat de Nasdaq.
Istoricul surprizelor privind rezultatele Arrow Electronics
Arrow a depășit estimarea de consens privind EPS în fiecare dintre ultimele opt trimestre, potrivit MarketBeat. Depășirile de estimări nu au dus întotdeauna la creșterea prețului acțiunilor, așa cum arată tabelul.
Sursă: Benzinga (estimări și valori reale), TipRanks (evoluția acțiunilor, din ziua anterioară până în ziua de după fiecare raportare). Performanța trecută nu reprezintă un indicator fiabil al rezultatelor viitoare.
Trei dintre ultimele patru reacții au fost negative, în ciuda depășirii estimărilor. Acest tipar sugerează că așteptările erau deja ridicate înainte de anunț. De asemenea, poate explica de ce unii traderi se concentrează pe perspective la fel de mult ca pe cifrele principale.
Ciclu ascendent al segmentului Components: Comenzi și prețuri
Ciclul componentelor este motorul principal al acestei evoluții. În cadrul conferinței privind rezultatele din T2, CFO-ul Raj Agrawal a declarat că raportul carte-factură a fost peste 1 în toate cele trei regiuni. El a menționat că se acumulau comenzi în carnetul de comenzi până în prima jumătate a anului 2027. Aceste observații sunt sintetizate de Nasdaq.
Raport carte-factură și carnet de comenzi pentru Arrow Electronics
Un raport book-to-bill de peste 1 înseamnă că noile comenzi depășesc livrările. Pentru un distribuitor, acest lucru indică de obicei o creștere a vânzărilor în trimestrele următoare. Raportul book-to-bill va fi probabil una dintre primele linii pe care analiștii le vor verifica joi. O scădere spre 1 ar putea fi interpretată ca un semn că ciclul se apropie de maturitate.
Cât din creștere provine din preț?
Aproximativ o treime din creșterea secvențială a segmentului Components în T2 a provenit din inflația prețurilor, conform rezumatului conferinței de pe Nasdaq. Memoriile reprezintă o pondere de puțin peste 10% din veniturile segmentului Components. Creșterea determinată de prețuri se poate estompa rapid dacă oferta ajunge din urmă cererea. Acest lucru face ca mixul de volum și preț să fie un detaliu-cheie în cifrele din T3.
Timpi de livrare pentru componente electronice în 2026
Raport privind timpii de livrare pentru T3 2026 de la Sourceability indică o piață tensionată. Mai multe tipuri de memorii sunt supuse alocării, iar unii timpi de livrare ajung la 52 de săptămâni.
Sursă: Sourceability, Raport privind timpii de livrare pentru T3 2026. Prognozele nu reprezintă un indicator fiabil al performanței viitoare.
Sourceability afirmă că este puțin probabil ca T4 să aducă o relaxare generală. Oferta restrânsă a ajutat adesea distribuitorii pe termen scurt. În ciclurile anterioare, aceasta a precedat, de asemenea, uneori corecțiile de stocuri.
Arrow a depășit estimările privind EPS timp de opt trimestre la rând, însă acțiunile sale au scăzut după trei dintre ultimele patru raportări. Perspectivele pentru T4 ar putea stabili așteptările pentru ziua de joi.
Problema ECS: Marjele și o ieșire a furnizorului
ECS este veriga mai slabă a afacerii în acest moment. În T2, segmentul a înregistrat o cheltuială de 27 mil. $ cauzată de contractele multianuale sub așteptări cu un partener. Conducerea a declarat că marja ECS ar fi depășit 4% în absența acesteia. De asemenea, a anticipat costuri suplimentare în a doua jumătate a anului, într-un ritm mai lent, conform Nasdaq.
Ce presupune ieșirea furnizorului?
Arrow a reziliat o parte dintr-un acord de tip "beyond distribution". Austen a menționat că veniturile asociate relației încheiate cu furnizorul sunt de aproximativ 700 mil. $. Rapoartele anterioare estimau această valoare la 1,4 mld. $. Ambele aspecte sunt menționate în principalele concluzii ale conferinței privind rezultatele din T2.
Semne de susținere pentru ECS
Carnetul de comenzi al ECS a crescut cu peste 75% în ritm anual în T2, atingând un nivel record, conform rezumatului conferinței de la Nasdaq. Pe 28 octombrie, Arrow a lansat servicii de stocare gestionate pentru NetApp Keystone. Compania a declarat că este primul distribuitor care oferă un astfel de serviciu, așa cum se menționează pe Arrow ECS UK. Această lansare vizează veniturile recurente. Este puțin probabil să influențeze cifrele pentru T3.
Sursă: Nasdaq, Arrow ECS, Arrow (SEC).
Analiza companiei comparabile din domeniul ECS TD Synnex privind rezultatele din T3 de pe blogul Admirals oferă o comparație utilă pentru distribuția IT.
Schimbări la nivelul conducerii Arrow Electronics
Conducerea se află încă în tranziție. Fostul CEO Sean Kerins a plecat în septembrie 2025, iar Bill Austen a fost numit CEO interimar, conform relatărilor făcute de Distribution Strategy Group. Arrow nu numise un CEO permanent la momentul redactării acestui material.
Merriwether, fost CFO al W.W. Grainger, îi raportează lui Austen, conform anunțului Arrow. Orice noutate privind un CEO permanent menționată în timpul conferinței ar putea influența sentimentul pieței în orice direcție.
Prețul acțiunilor ARW astăzi și performanța recentă
Prețul acțiunilor a fost volatil. ARW a atins un maxim intraday de $249,43 pe 5 octombrie 2026. Apoi a scăzut la aproximativ $203 până la 2 noiembrie, o perioadă marcată de vânzări masive generalizate de acțiuni din sectorul semiconductorilor la mijlocul lunii octombrie. Datele provin de la StockAnalysis și Yahoo Finance.
Sursă: Yahoo Finance, StockAnalysis. Performanța trecută nu reprezintă un indicator fiabil al rezultatelor viitoare.
Performanța acțiunilor ARW în 2026 în context
Acțiunile au crescut cu aproximativ 89,5% de la începutul anului, de la 110,18 $ la sfârșitul anului 2025. Această creștere a urmat după o perioadă slabă, acțiunile scăzând în trei dintre cei patru ani din intervalul 2022–2025. Creșterea din 2026 include, de asemenea, o corecție de 16% față de vârful din octombrie. Tabelul pe cinci ani oferă context acestei evoluții.
Sursă: ChartRow, randamente ARW pe ani, verificat comparativ cu StockAnalysis. Doar randamente ale prețului, deoarece Arrow nu plătește dividende. Cifrele sunt înainte de taxe și costuri, care pot varia. Performanța trecută nu reprezintă un indicator fiabil al rezultatelor viitoare.
Evaluare și structura acționariatului
Date valabile de la sfârșitul lunii octombrie până la 3 noiembrie 2026. Prognozele nu reprezintă un indicator fiabil al performanței viitoare.
Un P/E forward sub 10 poate părea scăzut la prima vedere. Distribuitorii s-au tranzacționat adesea la multipli scăzuți, deoarece câștigurile lor fluctuează odată cu ciclul economic. Cititorii pot afla mai multe despre acest subiect în ghidul Admirals pentru analiza fundamentală a acțiunilor.
Mișcare estimată a ARW și Evaluarea opțiunilor
Prețurile opțiunilor indică o volatilitate ridicată. Volatilitatea implicită at-the-money pe 30 de zile a fost de 55,3% pe 3 noiembrie, cu un rang IV de 100%, conform FrenzyCap. Un straddle pe 30 de zile a costat aproximativ $22,80. Aceasta reprezintă aproximativ 10,9% din prețul de închidere de $208,76.
Sursă: FrenzyCap, Mișcare estimată a ARW. Volatilitatea implicită reflectă prețurile actuale ale opțiunilor. Prognozele nu reprezintă un indicator fiabil al performanței viitoare.
Aceasta este o măsură pe 30 de zile. Aceasta acoperă mai mult decât ziua publicării rezultatelor în sine, astfel încât mișcarea inclusă în preț doar pentru raport ar putea fi mai mică. Pentru comparație, reacțiile anterioare ale acțiunilor au variat între −8,45% și +12,40% în cursul ultimelor patru rapoarte.
Analiza tehnică ARW noiembrie 2026
Acțiunea se tranzacționează sub media sa mobilă pe 50 de zile și peste media pe 200 de zile. SMA pe 50 de zile a fost de 218,92 $ și SMA pe 200 de zile a fost de 190,80 $ la data de 3 noiembrie, conform The Cerbat Gem. Linia de 50 de zile este încă peste linia de 200 de zile. Unii analiști tehnici ar descrie această imagine ca o retragere în cadrul unui trend ascendent pe termen mai lung. Este posibil ca trendurile din trecut să nu continue.
Indicatori de momentum
Equibles indică RSI-ul pe 14 zile la 37 la închiderea din 2 noiembrie și un trend MACD negativ. Această valoare este neutră, cu o ușoară înclinație descendentă.
Niveluri de rezistență și suport pentru ARW
Sursă: Istoricul prețurilor StockAnalysis, The Cerbat Gem. Performanțele trecute nu reprezintă un indicator fiabil al rezultatelor viitoare.
Nivelurile tehnice pot fi străpunse rapid la publicarea rezultatelor financiare. Un gap generat de rezultatele financiare poate deplasa o acțiune prin mai multe niveluri deodată. Pentru ARW se tranzacționează aproximativ 465.000 de acțiuni într-o zi obișnuită, conform MarketBeat.
Ținta de preț a acțiunilor Arrow Electronics și ratingurile analiștilor
Părerile de pe Wall Street sunt împărțite. MarketBeat indică un consens de tip Hold (Păstrare), cu o țintă medie de preț de $233,25. Această valoare este cu aproximativ 12% peste prețul de închidere din 3 noiembrie. Țintele individuale variază între $200 și $250, conform PriceTargets.
Sursă: PriceTargets, MarketBeat. Ratingurile și țintele de preț ale analiștilor reprezintă opinii care se pot modifica. Prognozele nu reprezintă un indicator fiabil al performanței viitoare.
Prognoza acțiunilor Arrow Electronics 2026: Estimări privind EPS
Consensul MarketBeat plasează EPS pentru AF2026 la 21,24 $ și EPS pentru AF2027 la 22,88 $, conform datelor publicate de The Cerbat Gem. Cifra pentru AF2026 implică un EPS pentru T4 de aproximativ 5,51 USD. Această valoare rezultă din scăderea EPS-ului pentru S1 de 10,67 USD și a estimării pentru T3 de 5,06 USD. Perspectivele pentru T4 oferite joi ar putea arăta dacă această ștachetă pare realizabilă. Prognozele nu reprezintă un indicator fiabil al performanței viitoare.
Companii comparabile și Efect de contagiune: ARW vs AVT
Avnet este cea mai apropiată companie comparabilă listată. Vânzările sale din trimestrul încheiat în iunie au atins 8,3 mld. $, în creștere cu 48% față de aceeași perioadă a anului trecut. Estimările sale pentru trimestrul din septembrie au fost de 9,0 mld. $ până la 9,3 mld. $ în vânzări, cu un câștig pe acțiune ajustat între 2,80 $ și 2,90 $, conform comunicatului privind rezultatele Avnet.
Investing.com indică următorul raport al Avnet pentru 4 noiembrie. Ora exactă nu era confirmată la momentul redactării. Comentariile Avnet privind prețurile ar putea influența așteptările pentru Arrow.
Context macroeconomic: Politica Fed și acțiunile din sectorul cipurilor
Perspectivele privind ratele dobânzilor au devenit mai restrictive. Fed a menținut ratele dobânzilor la 3,75% - 4,00% pe 28 octombrie, printr-un vot de 10 la 2. Doi membri au dorit o majorare. Piețele au evaluat la aproximativ 85% șansele unei majorări în decembrie, așa cum a fost prezentat în analiza FOMC din octombrie 2026 realizată de Admirals.
Ratele mai mari ale dobânzilor contează pentru Arrow, deoarece activitatea de distribuție blochează lichidități în stocuri. Cheltuielile cu dobânzile pentru T3 sunt estimate la aproximativ 50 de milioane de dolari.
Vânzările masive de acțiuni din sectorul cipurilor de la mijlocul lunii octombrie
Pe 15 octombrie, Philadelphia Semiconductor Index a scăzut cu 3,3%. Acțiunile producătorilor americani de cipuri erau pe cale să piardă aproximativ 2 trilioane de dolari din valoare pe parcursul a șapte ședințe de tranzacționare, a relatat Reuters prin Kitco. Declinul ARW de la maximul din octombrie a avut loc în același interval de timp.
Date cheie legate de rezultatele Arrow Electronics pentru T3 2026
Sursă: StockTitan, Biroul de Statistică a Muncii din SUA, Investing.com, SEC 8-K, Admirals.
Calendarul din SUA este încărcat după publicarea raportului. Calendarul economic Admirals listează orele de publicare. Date mai solide privind piața muncii sau inflația ar putea amplifica pariurile pe majorarea dobânzilor și ar putea pune presiune pe acțiunile ciclice.
Scenarii privind rezultatele financiare Arrow Electronics
Scenariile de mai jos sunt ilustrative. Acestea se bazează pe previziunile companiei și pe nivelurile de preț discutate mai sus. Nu reprezintă predicții, iar rezultatul efectiv poate fi diferit.
Scenariul 1: depășire a estimărilor și îmbunătățire a perspectivelor
Veniturile ar putea atinge 10,1 miliarde USD sau mai mult, spre limita superioară a intervalului. EPS ar putea ajunge la 5,10 USD sau mai mult. O perspectivă privind EPS pentru T4 de aproximativ 5,50 USD sau mai mult ar fi în concordanță cu consensul pentru AF2026 de 21,24 USD. În acest caz, acțiunea ar putea reveni către media pe 50 de zile, aproape de 219 USD. O mișcare suplimentară către 224 $ - 233 $ ar putea necesita o perspectivă mai clară asupra marjei ECS.
Scenariul 2: o depășire a estimărilor care nu se ridică la nivelul așteptărilor
Veniturile ar putea ajunge aproape de 10,0 mld. $, cu un EPS situat la limita superioară a intervalului prognozat. Costurile suplimentare legate de ECS sau un flux de numerar mai slab generat de acumularea de stocuri ar putea încă exercita presiune asupra acțiunilor. Reacția din august a arătat că acest lucru se poate întâmpla. Acțiunile ar putea tranzacționa apoi între 200 $ și 219 $, zona de 200 $ fiind testată.
Scenariul 3: o nerealizare a estimărilor sau perspective prudente
Veniturile ar putea scădea sub punctul de mijloc de 9,9 mld. $. Un ghidaj pentru T4 care implică o încetinire a creșterii ar adăuga presiune suplimentară. Comentariile privind reducerea de către clienți a nivelului de stoc tampon sau atenuarea creșterilor de prețuri ar putea afecta sentimentul din piață. O spargere sub nivelul de 200 $ ar putea aduce în prim-plan nivelul de 194 $ și media pe 200 de zile din apropierea a 191 $.
Scenarii ilustrative bazate pe previziunile Arrow (SEC) și consensul MarketBeat. Prognozele nu reprezintă un indicator fiabil al performanței viitoare.
Riscuri și oportunități pentru Arrow Electronics
Tabelul prezintă principalele puncte pentru fiecare parte.
Sursă: Nasdaq, Sourceability, Arrow (SEC).
Riscul de dublă comandă
Timpii de livrare îndelungați pot determina clienții să comande mai mult decât au nevoie. Când aprovizionarea revine la normal, aceștia pot amâna comenzile. Rick Marano, președintele Global Components, a declarat în conferința pentru T2 că respectivii clienți își constituie un stoc tampon normal, fără achiziții dictate de panică, potrivit Nasdaq. Ciclurile anterioare arată că această situație se poate schimba rapid.
Cum abordează adesea traderii rezultatele financiare Arrow Electronics
Ce urmăresc adesea traderii în raportare
- Veniturile comparativ cu intervalul de 9,6 mld. $ până la 10,2 mld. $.
- EPS non-GAAP comparativ cu 4,83 $ până la 5,03 $.
- Perspectivele privind vânzările și EPS pentru T4.
- Raport carte-factură pe regiuni.
- Marja operațională a diviziei Components comparativ cu nivelul de 5,4% din T2 raportat de Nasdaq.
- Orice noi cheltuieli sau deprecieri aferente ECS.
- Fluxul de numerar operațional și nivelurile stocurilor.
- Noutăți privind numirea unui CEO permanent.
Abordări ale volatilității generate de rezultatele financiare
Unii traderi așteaptă finalizarea conferinței telefonice, deoarece prima mișcare de după raportare s-a inversat uneori. Alții se concentrează pe dimensiunea poziției. Este posibil ca ordinele stop-loss să nu ofere protecție împotriva gap-urilor, iar pierderile pot depăși nivelul stabilit.
Traderii care doresc să exerseze tranzacționarea în preajma publicării rezultatelor financiare fără bani reali utilizează uneori un cont demo. Un cont demo utilizează fonduri virtuale, iar rezultatele pot diferi de cele din tranzacționarea reală.
Cum să tranzacționați ARW: modalități de a obține expunere
Specificațiile contractuale Admirals listează ARW.US ca acțiune din SUA (NYSE), afișată în cadrul contului Invest.MT5 la momentul redactării. Disponibilitatea și condițiile depind de țara clientului și de tipul de cont. De asemenea, Admirals oferă CFD-uri pe acțiuni ale unor mari companii din SUA, care sunt tranzacționate pe platforme precum MetaTrader 5. Efectul de levier amplifică pierderile, precum și câștigurile. Valoarea acțiunilor poate să scadă, dar și să crească. Ghidul despre cum să tranzacționați pe piața bursieră din SUA acoperă noțiunile de bază.
Întrebări frecvente
Când raportează Arrow Electronics rezultatele financiare pentru T3 2026?
Arrow raportează înainte de deschiderea pieței din SUA joi, 5 noiembrie 2026, cu o conferință telefonică la ora 8:30 AM ET.
Ce așteptări au analiștii de la rezultatele financiare Arrow Electronics?
Consensul MarketBeat indică venituri de aproximativ 10,07 mld. $ și un câștig pe acțiune ajustat de aproximativ 5,06 $ pentru trimestrul al treilea.
Care sunt previziunile Arrow pentru T3 2026?
Arrow a estimat vânzări între 9,6 mld. $ și 10,2 mld. $ și un EPS non-GAAP între 4,83 $ și 5,03 $ pentru trimestru.
De ce au scăzut acțiunile Arrow Electronics după rezultatele din T2?
Acțiunile au scăzut cu 8,45% în jurul raportului din 6 august, în ciuda unor rezultate peste așteptări, pe fondul deprecierilor ECS și al îngrijorărilor legate de marje.
Care este mișcarea estimată a ARW?
Piața opțiunilor a evaluat un straddle pe 30 de zile la aproximativ 10,9% pe 3 noiembrie, ceea ce acoperă o perioadă mai extinsă decât ziua publicării rezultatelor.
Cine este CEO-ul Arrow Electronics?
Bill Austen a ocupat funcția de CEO interimar din septembrie 2025, iar un director executiv permanent nu a fost încă desemnat.
Este Arrow Electronics listată la NYSE sau Nasdaq?
Arrow Electronics este tranzacționată la New York Stock Exchange sub simbolul bursier ARW, în timp ce compania concurentă Avnet este tranzacționată pe Nasdaq.
O parte din conținutul acestei pagini a fost creată cu ajutorul unor instrumente automatizate. Tot textul final a fost revizuit de Admirals și se află sub responsabilitatea sa editorială.
Datele furnizate oferă informații suplimentare cu privire la toate analizele, estimările, prognozele, previziunile, recenziile pieței, perspectivele săptămânale sau alte evaluări sau informații similare (denumite în continuare „Analiză”) publicate pe site-urile firmelor de investiții Admirals care operează sub marca Admirals (denumite în continuare „Admirals”). Înainte de a lua orice decizie de investiție, vă rugăm să acordați o atenție deosebită următoarelor:
- Aceasta este o comunicare de marketing. Conținutul este publicat doar în scop informativ și nu trebuie în niciun caz interpretat ca sfaturi sau recomandări de investiții. Acesta nu a fost pregătit în conformitate cu cerințele legale menite să promoveze independența cercetării investiționale și nu este supus niciunei interdicții privind tranzacționarea înainte de difuzarea cercetării investiționale.
- Orice decizie de investiție este luată de fiecare client singur, iar Admirals nu va fi responsabilă pentru nicio pierdere sau daune rezultate din orice astfel de decizie, indiferent dacă se bazează sau nu pe acest conținut.
- În vederea protejării intereselor clienților noștri și a obiectivității Analizei, Admirals a stabilit proceduri interne relevante pentru prevenirea și gestionarea conflictelor de interese.
- Analiza este pregătită de un analist (denumit în continuare „Autor”). Autorul Admirals este angajat/antreprenor pentru Admirals. Acest conținut este o comunicare de marketing și nu constituie cercetare financiară independentă.
- Chiar dacă se depun toate eforturile rezonabile pentru a se asigura că toate sursele de conținut sunt de încredere și că toate informațiile sunt prezentate, pe cât posibil, într-o manieră inteligibilă, în timp util, precisă și completă, Admirals nu garantează acuratețea sau caracterul complet al oricărei informații cuprinse în Analiză.
- Orice fel de performanță trecută sau modelată a instrumentelor financiare indicată în conținut nu trebuie interpretată ca o promisiune, garanție sau aluzie expresă sau implicită din partea Admirals pentru orice performanță viitoare. Valoarea instrumentului financiar poate să crească și să scadă, iar păstrarea valorii activului nu este garantată.
- Produsele cu efect de levier (inclusiv contractele pentru diferență) sunt de natură speculativă și pot avea ca rezultat pierderi sau profit. Înainte de a începe tranzacționarea, asigurați-vă că înțelegeți pe deplin riscurile implicate.
Surse
- Rezultatele Arrow Electronics pentru T2 2026, Anexa 99.1 la Formularul 8-K, SEC, accesat la 4 noiembrie 2026.
- Rezultatele Arrow Electronics pentru T3 2025, Anexa 99.1 la Formularul 8-K, SEC, accesat la 4 noiembrie 2026.
- Formularul 8-K al Arrow Electronics privind conducerea ECS, SEC, accesat la 4 noiembrie 2026.
- Arrow Electronics va găzdui pe 5 noiembrie teleconferința privind rezultatele din trimestrul al treilea, StockTitan, accesat la 4 noiembrie 2026.
- Cotația Arrow Electronics (ARW), Yahoo Finance, accesat la 4 noiembrie 2026.
- ARW urmează să raporteze rezultatele pentru T3, Zacks via Yahoo Finance, accesat la 4 noiembrie 2026.
- Data raportării și estimările rezultatelor Arrow Electronics pentru T3 2026, MarketBeat, accesat la 4 noiembrie 2026.
- Prezentare generală a acțiunilor Arrow Electronics, MarketBeat, accesat la 4 noiembrie 2026.
- Arrow Electronics va raporta mâine rezultatele financiare, StockStory, accesat la 4 noiembrie 2026.
- Rezultatele financiare și previziunile Arrow Electronics, Benzinga, accesat la 4 noiembrie 2026.
- Rezultatele financiare ale Arrow Electronics, TipRanks, accesat la 4 noiembrie 2026.
- Puncte cheie din teleconferința privind rezultatele financiare Arrow Electronics pentru T2, Nasdaq, accesat la 4 noiembrie 2026.
- Puncte cheie din Raport privind timpii de livrare pentru T3 2026, Sourceability, accesat la 4 noiembrie 2026.
- Arrow introduce servicii de stocare gestionate pentru NetApp Keystone, Arrow ECS, accesat la 4 noiembrie 2026.
- Arrow o numește pe Deidra C. Merriwether în funcția de Președinte și COO, Arrow Electronics, accesat la 4 noiembrie 2026.
- Arrow îl numește pe Bill Austen CEO interimar, Distribution Strategy Group, accesat la 4 noiembrie 2026.
- Fișa informativă Arrow Electronics 2026, Arrow Electronics, accesat la 4 noiembrie 2026.
- Arrow Electronics, Wikipedia, accesat la 4 noiembrie 2026.
- Istoricul prețului acțiunilor Arrow Electronics, StockAnalysis, accesat la 4 noiembrie 2026.
- Prezentare generală a acțiunilor Arrow Electronics, StockAnalysis, accesat la 4 noiembrie 2026.
- Randamentele anuale ale Arrow Electronics, ChartRow, accesat la 4 noiembrie 2026.
- Arrow Electronics este estimată să publice rezultatele trimestriale joi, The Cerbat Gem, accesat la 4 noiembrie 2026.
- Rezumatul acțiunilor Arrow Electronics, Equibles, accesat la 4 noiembrie 2026.
- Mișcare estimată a ARW și istoricul straddle, Frenzy Capital, accesat la 4 noiembrie 2026.
- Ținta de preț și evaluările analiștilor pentru ARW, PriceTargets, accesat la 4 noiembrie 2026.
- Avnet raportează rezultatele financiare pentru trimestrul al patrulea și anul fiscal 2026, Avnet, accesat la 4 noiembrie 2026.
- Data raportării rezultatelor Avnet, Investing.com, accesat la 4 noiembrie 2026.
- Acțiunile producătorilor de cipuri din SUA sunt pe cale să piardă $2 trilioane după cel mai recent val de vânzări, Reuters prin Kitco, accesat la 4 noiembrie 2026.
- Calendarul comunicatelor selectate pentru 2026, US Bureau of Labor Statistics, accesat la 4 noiembrie 2026.