Jak najít nejlepší kurz obchodování na Forexu

Admirals
10 Min. čtení

Inspirovali jste se nedávno velkým potenciálem obchodování na trhu Forex a chcete to vyzkoušet? Může se to zdát jako skvělý nápad, ale než začnete, musíte věnovat čas poznávání složitosti devizových trhů. Existuje široká škála kurzů obchodování na Forexu, z nichž si můžete vybrat, ale jak víte, které z nich stojí za to absolvovat?

V tomto článku prozkoumáme, co byste měli hledat v kurzu obchodování na Forexu a jeho poskytovateli, podíváme se na různé typy dostupných kurzů a mnoho dalšího!

Jak mohu začít obchodovat na devizovém trhu?

Náš doporučený první krok k tomu, abyste se stali zdatným obchodníkem, by bylo přihlásit se do kurzu vyvinutého regulovaným makléřem.

Někteří začínající obchodníci nevěří, že je nutné tvrdě pracovat a seznámit se s Forexem nebo jinými finančními trhy před zahájením obchodování. I když je pravda, že žádné školení ani studium vám nezaručí úspěch, školení vám pomůže rozvíjet dovednosti, které jsou nezbytné k tomu, abyste se stali úspěšným obchodníkem, a také sníží pravděpodobnost, že uděláte hloupé chyby.

Existuje mnoho skvělých obchodních kurzů, které vám dávají příležitost naučit se vše potřebné k zahájení obchodování na Forexu nebo CFD. Díky dnešní technologii je mnoho z těchto kurzů online, takže se můžete tyto nové dovednosti naučit z pohodlí domova a sestavit si rozvrh podle toho, co vám nejlépe vyhovuje!

Bez ohledu na vaši aktuální obchodní úroveň a na to, čeho chcete dosáhnout, existuje kurz Forex vhodný pro vaše potřeby.

Jak si vyberu svůj první Forex kurz?

Když zahájíte vyhledávání, pravděpodobně vás ohromí naprostý objem obchodních kurzů, které jsou k dispozici tam venku.

Naší radou by bylo zvolit si kurz, který je bezplatný a poskytovaný regulovaným makléřem. Výběr kurzu s regulovaným zprostředkovatelem by měl zaručit kvalitu obsahu kurzu.

Jaké typy kurzů existují?

Pokud jde o výběr kurzu, budete mít možnost buď se učit online, nebo se zúčastnit tradičnějšího kurzu tváří v tvář.

Pro začínajícího obchodníka by naším doporučením bylo jít na online kurz obchodování na Forexu. V těchto kurzech vám budou poskytnuty prezentace, videa, manuály, simulátory obchodování a osobní konzultace. Velkou výhodou tohoto typu tréninku je, že se budete moci pohybovat od začátečníka po pokročilejší úroveň svým vlastním tempem. tyto typy kurzů mohou být buď zdarma, nebo placené.

Tradiční tradiční osobní kurzy mají tendenci být mnohem konkrétnější, a proto doporučujeme, abyste měli alespoň základní znalosti obchodování, než začnete uvažovat o tomto typu kurzu Forex. Učitel je obvykle úspěšný obchodník a naučí vás své vlastní osobní obchodní strategie i řízení rizik. S největší pravděpodobností se také naučíte otevírat a zavírat tržní pozice a čekající objednávky. Tento typ školení může být bezplatný, pokud se jedná o seminář, nebo placený v případě individuálního doučování.

Co je třeba vzít v úvahu při výběru kurzu obchodování na Forexu

Při výběru kurzu obchodování na Forexu byste měli vzít v úvahu následující kritéria:

Reputace kurzu a jeho poskytovatele

S rychlým růstem online obchodování dramaticky vzrostla nabídka kurzů školení na Forexu. Jednoduché vyhledávání slov „Forex Course“ na Googlu zobrazuje přibližně 63 700 000 výsledků v angličtině. Budete se chtít soustředit pouze na renomované kurzy. Jak ale poznáte, které jsou renomované?

Nejprve byste měli zlikvidovat všechny kurzy, které vám slibují zaručené výsledky a okamžité návratnosti. Dobrý kurz FX takové sliby nikdy nedělá. Místo toho hledejte kurzy, které slibují školení v obchodování, ale také jasně dejte najevo, že strategie, které v minulosti mohly přinést výsledky, tomu tak v budoucnu nemusí být. Vždy mějte na paměti, že na trhu Forex neexistují žádné finanční záruky.

Osvědčení udělené kurzem nebo jeho autorem musí být regulováno příslušným orgánem. Pokud je kurz celosvětovým kurzem, musí být certifikován různými mezinárodními orgány. Kvalitní obchodní kurzy jsou vždy certifikovány regulačními orgány nebo finančními institucemi.

Cena a doba trvání kurzu obchodování

Kurzy Forex s živými učiteli mohou vyžadovat vysoký stupeň účasti a také stanovení časových úseků pro každou lekci. Na druhou stranu mají online kurzy tendenci být flexibilnější, protože poskytují lekce založené na předem nahraných videoprezentacích.

Než se rozhodnete, nezapomeňte prozkoumat, k čemu se zavazujete z hlediska času a nákladů. Oba tyto prvky se mohou velmi lišit v závislosti na poskytovateli.

Jakmile zúžíte možnosti, nezapomeňte zkontrolovat následující:

 • Podmínky
 • Recenze předchozích studentů

Na Admirals nabízíme širokou škálu obchodních kurzů, včetně kurzů pro začátečníky.

Forex 101 - Forex Kurz

Tento bezplatný online kurz se skládá ze tří modulů (začátečník, středně pokročilý a pokročilý) a je navržen speciálně pro začínající obchodníky na Forexu.

Každý modul se skládá ze tří samostatných online lekcí, které se skládají z videa, písemných poznámek a testu na konci lekce.

Začnete základy, úvodem do trhu Forex a jeho fungováním, než se naučíte, jak stáhnout a používat obchodní platformu ve druhém modulu, abyste mohli uskutečnit svůj první obchod! Poslední modul vám ukáže, jak vytvořit obchodní plán, a poskytne tipy, které vám pomohou s řízením rizik.

Kurz vám poskytne nezbytný základ pro zahájení obchodování na trhu Forex. Toto je však jen první krok na vaší cestě stát se úspěšným obchodníkem! Náš další kurz vám pomůže pokračovat v cestě!

Kliknutím na banner níže se můžete zaregistrovat na náš kurz Forex 101 ještě dnes:

 

Obchodní webináře - Live Trading webináře

Webináře poskytují příležitost pro interaktivní učení online. Zahrnují lektora a skupinu začínajících obchodníků v živém formátu.

Webináře obvykle trvají asi hodinu a pokrývají konkrétní obchodní téma, o kterém bude lektor diskutovat, než skupině otevře otázky pro otázky.

Mnoho makléřů tyto webináře organizuje pravidelně. Na jejich webových stránkách najdete informace o připravovaných webinářích. Alternativně, pokud jste již předplaceni u brokera, měli by vás informovat e-mailem.

Pokud máte zájem účastnit se obchodování webinářů, proč se nezaregistrovat na bezplatný webinář Admirals Trading Spotlight? V těchto živých relacích, které se konají třikrát týdně, vám profesionální obchodníci ukáží širokou škálu technických a fundamentálních analytických obchodních technik, které můžete použít k identifikaci společných vzorců grafů a obchodních příležitostí na různých trzích. Kliknutím na banner níže se zaregistrujete ještě dnes:

Tradingové webináře zdarma

Nalaďte se na živé webové semináře pořádané našimi tradingovými experty.

 

Kurzy a semináře FX

Pokud již obchodujete s online makléřem, možná vás bude zajímat seznámení s týmem, který pracuje v zákulisí a může vám pomoci s nahlédnutím do obchodních rozhodnutí. Na Admirals náš tým odborných analytiků pravidelně nabízí semináře FX i CFD .

Na těchto seminářích náš tým analytiků diskutuje o široké škále témat, od základních základů finančních trhů až po jednotlivé obchodní strategie. Během seminářů budete mít příležitost komunikovat s ostatními obchodníky.

Návody a články

Obchodování na Forexu je proces nepřetržitého učení. Čím více budete studovat a učit se, tím méně obtížné bude obchodování. Čtení článků online je skvělý způsob, jak rozšířit své znalosti obchodování s FX, zejména pokud dáváte přednost učení se psanými slovy.

Obecně lze říci, že tato forma vzdělávání je zcela zdarma, pokud máte přístup k internetu.

V sekci vzdělávání Admirals najdete pravidelně publikované bezplatné články, průvodce a manuály. Tyto materiály vám pomohou odpovědět na mnoho vašich otázek týkajících se finančních trhů, obchodování na forexu, strategií, tipů a doporučení.

Důležité dovednosti pro obchodování na Forexu

Kromě základních teoretických a praktických znalostí o devizových trzích existují další dovednosti, které budete muset rozvíjet, abyste byli úspěšným obchodníkem. Níže uvádíme některé z těchto dovedností:

 • Učit se z chyb
  • Schopnost rozpoznat chybu a jednat o její nápravě je cenná vlastnost. Je důležité mít možnost poučit se ze svých chyb a pokračovat v obchodování, aniž byste se nechali odradit.
 • Naučte se odpojit od obchodování
  • Nestrávte noci přemýšlením o obchodních strategiích a trhu Forex. FX trh je otevřen 24 hodin denně, 5 dní v týdnu. Je to dané, že vám budou chybět obchodní příležitosti. Přijměte to a místo toho se zaměřte na využití příležitostí, které máte k dispozici a které odpovídají vašemu obchodnímu plánu.
 • Buď trpělivý
  • Pouze pokyny na otevřeném trhu, které jsou v souladu s obchodní strategií, kterou jste vytvořili. Nenechte se zlákat k zadání pozic, které nesplňují vaše předem stanovená kritéria. Na počkání můžete studovat trh a naučit se používat obchodní nástroje, které máte k dispozici.
 • Kdy vstoupit a opustit trh
  • Schopnost vědět, kdy vstoupit a co je důležitější, opustit trh, je pro obchodníky velmi důležitou dovedností. Tuto dovednost lze získat pouze praxí, až se dozvíte více o trzích Forex. Proto na Admirals vždy doporučujeme použít demo účet , abyste si procvičili obchodování v bezrizikovém prostředí, než budete riskovat svůj vlastní kapitál.
 • Ovládejte své emoce
  • Při obchodování musíte být schopni ovládat své emoce. Je normální cítit se šťastní nebo nadšení, když vaše pozice vyhrávají, a smutné nebo nemotivované, když nejsou. I když jsou tyto emoce naprosto přirozené, mohou způsobit odchýlení se od vašeho obchodního plánu. Nedovolte, aby se to stalo.
 • Přijměte své ztráty a pokračujte
  • Mnoho začínajících obchodníků má pocit, že je povinno otevřít novou pozici ihned po uzavření pozice, která prohrává, aby kompenzovali ztrátu. Existuje velká šance, že tento nový obchod nesplní požadavky obchodního plánu obchodníka a je založen spíše na impulsu. Podle našich zkušeností mají tyto typy obchodů vysokou pravděpodobnost, že povedou k dalším ztrátám.

Závěrečné myšlenky

Abychom to zaokrouhlovali, rádi bychom se podělili o několik obecných tipů, na které je třeba pamatovat při učení, jak obchodovat na Forexu:

 • Mnoho nových obchodníků sní o rychlém zbohatnutí. Je důležité mít na paměti, že k tomu pravděpodobně nedojde. Stejně jako u většiny věcí v životě, i v obchodování na Forexu je zapotřebí hodně tvrdé práce a praxe. Ujistěte se, že jste si stanovili realistické cíle, když se učíte a začínáte obchodovat.
 • O trzích Forex se můžete dozvědět spoustu informací a může to být skličující - snažte se být ohromeni.
 • Nevěřte žádnému z kurzů, které by zaručovaly úspěch nebo dávaly sliby, které se zdají příliš dobré na to, aby to byla pravda. Neexistuje žádná nastavená strategie, která z vás zaručeně udělá milionáře.
 • Zatímco pracujete na lekcích, proveďte své první obchody na demo účtu bez rizika. Udělejte si čas a postupujte na skutečné trhy, až budete mít jistotu, že jste připraveni.
 • Jakmile se budete cítit připraveni obchodovat skutečně, nezapomeňte investovat pouze kapitál, který si můžete dovolit prohrát. Obchodujte s malými částkami na začátek a pomalu se zvyšujte, jakmile se budete cítit připraveni.

Obchodujte bez rizika s demo účtem Admirals

Obchodníci, kteří se rozhodnou pro Admirals, potěší, že mohou obchodovat zcela bez rizika s demo obchodním účtem ZDARMA. Místo toho, abyste se vydali přímo na živé trhy a vystavili svůj kapitál riziku, můžete se riziku úplně vyhnout a jednoduše cvičit, dokud nebudete připraveni přejít na živé obchodování. Převezměte kontrolu nad svými obchodními zkušenostmi a kliknutím na banner níže otevřete svůj demo účet ZDARMA ještě dnes!

Demo účet bez rizika

Zaregistrujte se na bezplatný online demo účet a osvojte si obchodní strategie

 

O Admirals

Admirals je vítězem ocenění a globálně regulovaný Forex a CFD broker. Nabízí obchodování na více než 8 000 finančních nástrojích prostřednictvím nejpopulárnějších obchodních platforem na světě: MetaTrader 4 a MetaTrader 5. Začněte obchodovat ještě dnes!

Jako licencovaný broker [ FCA] poskytujeme nejspolehlivější a velice oblíbené obchodní platformy, pomocí kterých máte snadný přístup k CFD kontraktům, akciím a ETF.

Tento materiál neobsahuje a neměl by být vykládán jako investiční poradenství, investiční doporučení, nabídka nebo žádost o jakoukoliv transakci s finančním nástrojem. Vezměte prosím na vědomí, že tato obchodní analýza není spolehlivým ukazatelem žádného současného a budoucího výkonu, protože okolnosti se mohou v průběhu času měnit. Před jakýmkoliv investičním rozhodnutím musíte vyhledat radu nezávislých finančních poradců, abyste se ujistili, že rozumíte souvisejícím rizikům.

TOP ČLÁNKY
Trend Forex: Jak předvídat trh Forex v roce 2023
Umět rozpoznat trendy na finančních trzích je základní dovedností technické analýzy v obchodování. Proč? Protože nám umožňují určit směr pohybu trhu, vyvodit z něj závěry a na jejich základě se rozhodovat. Obsah Jaké jsou trendy na trhu? Typy trendů - býčí, medvědí a boční Ja...
Porozumění a čtení kotací na forexu
Pro většinu obchodníků je jedna z prvních věcí, kterou se naučí při studiu finančních trhů, čtení kotací na Forexu. Cenové kotace jsou jazykem trhu, takže není žádným překvapením, že je to jazyk, ve kterém je nebo bude každý obchodník plynulý. Jakmile se stanete obchodníkem a uslyšíte slovo kotace,...
Co je Volatilita na forexu. Jak využít volatilitu ve svůj prospěch?
Volatilita finančních trhů je důležitým aspektem, který je třeba vzít v úvahu. Tento článek vám umožní odpovědět na všechny vaše otázky: Co je volatilita trhu? Co je cenová volatilita? Co znamená implikovaná volatilita? Jak vypočítat historickou volatilitu? Jak vypočítat volatilitu směnného kur...
Zobrazit vše