Modificări ale programului de tranzacționare!

Octombrie 25, 2017 14:20

Stimate trader,

Vă rugăm să rețineți că, datorită sărbătorii germane de Ziua Reformei, care are loc pe 31 octombrie, orarul de tranzacționare va fi ușor modificat. Aceste schimbări vor avea loc începând cu sesiunea de luni, 30 octombrie 2017, și vor dura până miercuri, 1 noiembrie 2017.

Consultați tabelul de mai jos pentru detaliile complete despre modificări:


Luni, 30 Octombrie

Marti, 31 Octombrie

Miercuri, 1 Noiembrie

Forex Spot

Program normal

Program normal

Program normal

Metals Spot

Program normal

Program normal

Program normal

DAX30

Închide la 23:00

Închis

Deschide la 09:00

MDAX50

Program normal

Închis

Program normal

TECDAX30

Program normal

Închis

Program normal

Stock CFDs (EU) Germany

Program normal

Închis

Program normal

Toate orele sunt exprimate în ora Europei de Est (EET)

N.B. "Programul normal" variază în funcție de instrument. Vă sugerăm să consultați detaliile specifice pentru fiecare instrument din secțiunea specificațiile contractelor.

Vă rugăm să rețineți că există un nivel mai ridicat de risc implicat în ceea ce privește menținerea pozițiilor deschise și a ordinelor în așteptare pe perioadele de vacanță. De asemenea, orele de tranzacționare indicate pot fi modificate de către bursele respective sau furnizorii de lichidități.

Mai mult, astfel de perioade pot spori probabilitatea unor spread-uri mai largi datorită lichidității mai reduse pe piață.

Nu uitați că puteți urmări toate evenimentele viitoare importante, cum ar fi acestea, verificând în mod regulat informațiile noastre din Calendarul Forex.

Cu stimă,

Admiral Markets


P.S. În această zi specială dorim să felicităm echipa noastră germană din cadrul biroului din Berlin, care a primit recent două premii noi: "Best Forex Broker 2017" și "Best CFD Broker 2017" de către portalul online brokervergleich.de. Felicitări echipei noastre germane!Avatar-Admirals
Admirals O soluție completă pentru cheltuieli, investiții și gestionarea banilor

Mai mult decât un broker, Admirals este un centru financiar care oferă o gamă largă de produse și servicii financiare. Facem posibilă abordarea finanțelor personale printr-o soluție all-in-one pentru investiții, cheltuieli și gestionarea banilor.