Admiral Markets activeaza optiunea de vanzare pe Bitcoin si Ethereum

August 23, 2017 13:56

Dragi Traderi,

Suntem încântați să vă anunțăm că CFD-urile pe Bitcoin și Ether sunt acum disponibile și pentru pozițiile de vânzare ("short"). Ordinele de tipul Sell stop și Sell limit sunt de asemenea disponibile.

Traderii cu un cont Trade.MT4 vor avea de acum posibilitatea să tranzacționeze atât pe trend, cât și pe corecție cele mai populare două criptomonede din lume, folosind pozițiile long și short, respectiv.

Vă rugăm să aveți în vedere că vânzarea short în marjă implică dobândă pe fondurile pe care noi le împrumutăm de la casele de schimb pentru criptomonede, așadar ratele de finanțare ale pozițiilor vor fi după cum urmează:

Instrument

Rata Swap (long) nemodificată

Rata Swap (short)

introdusă

Swap-urile pe 3 zile

nemodificate

BTCUSD

-10% yearly

-22% yearly

Vineri

ETHUSD

-10% yearly

-44% yearly

Vineri

Ratele de împrumut ale caselor de schimb sunt considerate a fi mari, ceea ce reflectă volatilitatea pieței criptomonedelor și magnitudinea posibilelor fluctuații ale ratelor pe care casele de schimb trebuie să le ia în considerare atunci când oferă servicii de tranzacționare în marjă.

De exemplu, Bitcoin a crescut în raport cu dolarul american cu aproximativ 1000% anul acesta și a depășit prețul unciei de aur de aproape 3,5 ori, cu o mișcare de creștere cu mai mult de 100% de la mijlocul lunii iulie până la mijlocul lunii august 2017.

Adițional, criptomoneda "combustibil" a blockchain-ului Ethereum, Ether, ne-a oferit un exemplu de volatilitate extraordinară anul acesta, atingând un maxim la aproximativ 400 USD la mijlocul lunii iunie, urmare a unui rally de 5000% în numai 5 luni și jumătate. Acum se tranzacționează în jurul valorii de 300 USD.

Conform multor analiști, CFD-urile noastre pe Bitcoin (BTCUSD), Ether (ETHUSD), Litecoin (LTCUSD), Ripple (XRPUSD) și Bitcoin Cash (BCHUSD) sunt unele dintre cele mai în vogă instrumente existente!

Ne dedicăm ferm îmbunătățirii ofertei noastre de tranzacționare a criptomonedelor și în continuare, așa că vă rugăm să urmăriți comunicatele noastre de știri pentru a vă asigura că nu pierdeți niciun fel de notificare importantă!

Dacă aveți întrebări legate de această știre sau de orice alt aspect cu privire la serviciile noastre, vă rugăm să nu ezitați să contactați managerul dumneavoastră de cont sau echipa noastră de asistență pentru clienți.

Cu deosebită considerație,

Admiral MarketsBEST EDUCATOR (1).png


Avatar-Admirals
Admirals
O soluție completă pentru cheltuieli, investiții și gestionarea banilor

Mai mult decât un broker, Admirals este un centru financiar care oferă o gamă largă de produse și servicii financiare. Facem posibilă abordarea finanțelor personale printr-o soluție all-in-one pentru investiții, cheltuieli și gestionarea banilor.